בוטוקס

טיפולי בוטוקס – כל היתרונות והחסרונות

מי מאיתנו לא היתה רוצה לפגוש במראה בבוקר את הפנים שהיו לה פעם? פנים עם עור חלק ובריא, כזה שיגרום לך לצאת בתחושת ביטחון מהבית ובלי לנסות להסתיר את הקמטים שמתחילים לצוץ. אחוזים ניכרים מהאוכלוסייה חשים בירידה ברמת הבטחון העצמי שלהם ככל שעוברות השנים והזקנה מתחילה להראות את אותותיה. טיפולים בהזרקת בוטוקס מהווים דרך נגישה וקיימת לטפל בחלק משינויים אלו באופן בטוח ונגיש, אך לפני שתבחרו לגשת אל הטיפול – חשוב לנו שתהיו מודעים ליתרונות ולחסרונות הכלולים בתהליך.

מה הם בכלל טיפולי בוטוקס?

מדובר בשימוש מחטים דקות ומדויקות לטובת הזרקת חומר – בוטולינום – לאזורים מסוימים בפניו של המטופל.  מדובר בחלבון האחראי לייצור חיידק שגורם לשרירי הפנים להתכווץ וכך משפר את מראה הפנים. ההזרקה נעשית לאחר חיטוי יסודי ובעזרת רופא, ללא צורך באלחוש. משך הטיפול הוא כרבע שעה ולאחריו קיימת מגבלה על פעילות גופנית למשך יממה או שתיים לאחר הטיפול – כתלות במטופל וכתלות במקום הטיפול.

יתרונות השיטה

  • שיטה מוכחות ויעילה

היתרון המרכזי בשיטה הוא שהיא פשוט עובדת. נסיון של שנים רבות בשימוש בטיפול הקיים מוכיחות תוצאות מעולות ושיפור ניכר במראה הפנים של המטופלים. השיטה נחשבת אפקטיבית ביותר ועושה שימוש בחומר פעיל מאוד המביא לשינוי משמעותי. השימוש בטיפול הוא נפוץ והתוצאות אכן ניכרות היטב.

  • השפעות נרחבות בפן המנטלי

השיפור במראה הפנים מוביל לעליה ניכרת ברמת הבטחון העצמי של המטופל. היכולת להסתובב עם מראה פנים חלק וצעיר, ללא הצורך לטרוח ולהסתיר בכל בוקר לפני היציאה מהבית – מעניקה למטופלים את הבטחון והחופשיות להסתובב עם תחושת ביטחון. מראה פנים חלק ונינוח מאפשר להותיר רושם חיובי יותר על האנשים והחברה המקיפים אותנו וכך לייצר אינטראקציות חיוביות עם הסביבה באופן קליל ונינוח.

 

  • טיפול הגורר אי נוחות מינימלית

הזרקות הבוטוקס אינן כואבות באופן קיצוני כפי שרבים נוטים לחשוב. מדובר באי נוחות זמנית בלבד הנובעת מהטיפול עצמו, אך לאחריו הגוף מסתגל אל המצב החדש וגם חוסר נוחות זמנית זה חולף. המחטים המטפלות הן דקות ומדויקות ולכן גורמות לתחושת הכאב המינימלית האפשרית, זאת בניגוד להליכים קוסמטיים ניתוחיים שלעיתים דורשים זמן התאוששת משמעותי יותר. טיפולי הבוטוקס מאפשרים חזרה מהירה לשגרה מלאה, מלבד כמה שעות בהן תתכן אדמומיות באזורי ההזרקה או נפיחות קלה.

  • מראה פנים חלק ובריא

בעבר, היו שנמנעו מטיפול בבוטוקס בגלל החשש שהטיפול ייצר מראה פנים קפוא או נטול הבעה. כיום, מיומנות הרופאים במיקום ההזרקה ובמינונים המדויקים מביאים לתוצאות מעולות וחשש זה כבר כמעט ואינו בא לידי ביטוי בפועל.

לצד זאת, קיימים גם חסרונות – 

  • סיכונים קיימים

אמנם הזרקת הבוטוקס נחשבת להליך יחסית בטוח שאינו כולל סיכונים חמורים במיוחד, אך כל אלו נכונים כל עוד ההזרקה מבוצעת על ידי אדם מוסמך ומנוסה. אם הטיפול יתבצע בידי אדם לא מנוסה או שאינו מורשה לכך, הטיפול עלול לגרום למטופל לסבול מחוסר סימטריה בהנעה של שרירי הפנים, מצניחת עפעפיים או הגבות וכיוצא באלו.

 

  • חזרה על הטיפול ועלויות

השפעות הטיפול נשארות ניכרות עד 3-6 חודשים לאחר ביצוע הטיפול. לכן, מטופלים רבים נוהגים לחדש אותו כל מספר חודשים. עם הזמן והתרבות הטיפולים קיים החשש כי הגוף יפתח עמידות לחומר ולכן התגובה אליו תהיה פחות דרסטית – כך שהטיפול יהפוך לפחות יעיל.

בנוסף, עלויות הטיפול לעיתים מעט גבוהות מאחר שנדרשת חזרה עליו כל מספר חודשים. 

לסיכום, קצת עלינו – 

כחברה, אנו שמים דגש על מקצועיות ומומחיות של סגל העובדים. כלל אנשי הצוות מוכשרים למילוי תפקידם והידע שלהם מהווה חלק בלתי נפרד מהתהליך. בנוסף, חשוב לנו שתקבלו את התוצאה מיטבית המתאפשרת מהטיפול שבחרתם, אנשי המקצוע שלנו ילוו אתכם לאורך הדרך וידאגו לפרטים הקטנים. הטיפולים השונים מתבצעים על פי תוכניות ומינונים מדויקים כדי לאפשר לכם להישאר עם תחושת בטחון ועם תוצאות איכותיות.

לצד זאת, חשוב לנו שתקבלו שירות אדיב ואיכותי. כחלק מעולם השירות נדאג שבכל זמן נתון תהיו במודעות מלאה לשלבים השונים של ההליך העומד בפניכם וליתרונות והחסרונות הכרוכים בו.

מאחורינו ומאחורי אנשינו עומדות שנים רבות של נסיון בתחום המבטיחות לכם תוצאות מיטביות וליווי מלא ובהיר לאורך כל הדרך.

מלאו פרטים ונחזור אליכם

דילוג לתוכן