השתלת שיער

כל מה שרציתם לדעת על השתלת שיער

לאורך השנים גברים (ונשים) רבים סובלים מהידלדלות שיער, לעיתים עד מצב של התקרחות מלאה. ישנם סיבות שונות ומגוונות לבעיה זו. לעיתים היא מעידה על לחץ נפשי או על בעיה רפואית, אך לרוב מדובר בהתבגרות הגוף. שינוי זה במראה החיצוני משפיע לא פעם גם על הביטחון העצמי. אך ישנו פתרון יעיל – השתלת שיער. רוצים גם אתם לעבור הליך של השתלת שיער? הנה כמה דברים שחשוב לדעת.

השתלת שיער – מה זה בכלל?

השתלת שיער היא הליך קוסמטי כירורגי שיכול להתבצע בכמה שיטות ותפקידו להשלים שיער באזורים הקירחים, בעיקר בקרקפת. ההשתלה גורמת לכך שהשיער יחזור ויצמח באזורים ממנו הוא נעלם. מאחר ונשירת שיער לרוב איננה מחלה אלא מתרחשת כתוצאה מגנטיקה, ההשתלה איננה תרופה אלא טיפול קוסמטי נקודתי לבעיה.

אילו שיטות קיימות?

ישנם שתי שיטות עיקריות ולכל אחת מהן כמה דרכי מימוש. והשיטות הן – השתלת שיער סינטטית והשתלת שיער טבעית.

השתלת שיער טבעית; בדרך כלל מדובר בשיטה הבסיסית והמקובלת של הוצאת שיער מחלק בקרקפת בו הוא עוד קיים והעברתו לאזור בו השיער הידלדל. מדובר לרוב בהוצאת זקיקי השיער באמצעות מחט ייחודית, והשתלתן באזור המיועד.

בהשתלת שיער סינטטית אין כלל התעסקות עם זקיקי השערה הקיימים לאדם, ולכן ההשתלה יכולה להתאים גם לאנשים ללא שיער כלל, או עם זקיקי שיער חלשים ובאיכות ירודה. בשיטה זו משתילים לקרקפת שיער סינטטי  והוא מדמה שיער אמיתי על ראש האדם.

למי זה מתאים?

השתלת שיער מתאימה לכל גבר או אישה שהמראה של השיער המידלדל מפריע להם והם מעוניינים לפעול על מנת לשנות זאת. השתלת שיער טבעית מתאימה לאנשים שעוד קיים על ראשם שיער והוא מספיק חזק. השתלת שיער סינטטי יכולה להתאים לכל אדם ללא קשר לרמת ההידלדלות של שיערו.

מי יכולה לבצע השתלת שיער?

מאחר ומדובר בהליך כירורגי קוסמטי, בישראל רשאים לבצע את הליך השתלת השיער רק רופאים. במדינות אחרות (כמו טורקיה) ההשתלה לא חייבת להתבצע על ידי רופא אלא על ידי מי שלמד וקיבל תעודה מקצועית בתחום.

איך הטיפול מתנהל?

פעולת השתלת השיער מתבצעת בכמה שלבים. לאחר המפגש הראשוני בו נערכים תיאום הציפיות ובירור כי אין מניעה רפואית לבצע את ההשתלה, מתחילים עם ההליך עצמו.

  • ראשית, הוצאת זקיקי השיער. זמן הפעולה משתנה לפי כמות הזקיקים אותם צריך להוציא אך לרוב נע בין שעה לשעתיים.
  • שנית, פתיחת אזור ההשלתה. זהו שלב חשוב ביותר מבחינה אסתטית. ביצוע יעיל ואיכותי של שלב זה יגרום להשתלה להראות טבעית ומתמזגת עם השיער. שלב זה לוקח בין חצי שעה לשעה וחצי.
  • שלישית, ביצוע ההשתלה. בשלב הסופי הזקיקים מושתלים באזור הייעודי בקרקפת בצורה נכונה. ההליך אורך בין שעתיים לחמש שעות.

לאחר כלל השלבים ובמידה והם עברו בצורה טובה, מתקיימת פגישה נוספת של מעקב ובדיקה כי ההשתלה עברה בצורה חלקה וללא בעיות. 

עלויות

עלות הטיפול של השתלת שיער טבעית משתנה בהתאם לכמות הזקיקים אותם בוחרים להשתיל ולצרכים השונים של כל מטופל. לרוב, טיפול בארץ יעלה בין 12,000 ₪ ל- 20,000 ₪. 

יתרונות וחסרונות

יתרונות להשתלת שיער

חסרונות להשתלת שיער

  • שיפור בנראות שיער הראש. מראה טבעי ושופע של שיער.
  • הליך כירורגי המתבצע בהרדמה מלאה ולכן כולל את כלל הסיכונים הקיימים בהרדמה מלאה.
  • טיפול חד פעמי שמשפר את המראה לאורך זמן ללא צורך בטיפולים משלימים.
  • תקופת הסתגלות ארוכה יחסית, רק לאחר כשלושה חודשים ניתן לראות שינוי במראה השיער 

לסיכום, השתלת שיער היא הליך מוכר שכיום מבצעים אותו ישראלים רבים שנהנים גם הם ממראה שיער שופע לאחר תקופה של הידלדלות השיער.

מעוניינים גם אתם בהשתלת שיער? הגעתם למקום הנכון! אצלנו תמצאו את הרופאים המומחים ואת כל הידע הרלוונטי להשתלת שיער טובה, איכותית, עם מקסימום תוצאות ומינימום סיכונים. צרו עימנו קשר ואני נעזור לכם להחליט איזו השתלת שיער מומלצת עבורכם.

מלאו פרטים ונחזור אליכם

דילוג לתוכן