מתיחת פנים

מהי מתיחת פנים?

הפנים מעבירות את הרגשות והתחושות בתוכנו, ואנו משתמשים בשרירים רבים הממוקמים בפנים כדי להביע אותם לאורך כל חיינו. עם השנים, רגעי הצחוק, הבכי, ההפתעה וההתרגשות משאירים את חותמם על עור הפנים שלנו ועלולים לגרום לו לאבד את האלסטיות, הגמישות והחיוניות הטבעית שלו. בנוסף, הרקמות אשר מחברות את העור מאבדות מהחוזק והנפח שלהן ברבות השנים. כך, עור הפנים שלנו עשוי להיראות מידלדל, רפוי ועייף יותר מהצורה שבה זכרנו אותו.

לטיפול בבעיות אלו ולהחזרת המראה החי והצעיר לעור הפנים – קיים טיפול מתיחת פנים. מתיחת פנים היא הליך כירורגי למטרות קוסמטיות. מטרת ההליך היא לשוות מראה צעיר יותר על ידי מתיחת עור הפנים באיזורים בהם נזקי השנים גרמו לו לצנוח או להידלדל. בין הטיפולים למתיחת פנים ניתן למצוא למשל מתיחת לחיים לטיפול בצניחת לחיים או צניחת זוויות הפה, הידוק עור רפוי מתחת לסנטר, מתיחת עור הצוואר, עיצוב קו הלסת לאחר היטשטשותו ועוד מגוון אפשרויות.

כיצד מתבצע ההליך? 

ההליך הכירורגי מבוצע בהרדמה כללית, ונמשך לרוב בין שעתיים ל-4 שעות, לפי אינטנסיביות המתיחה הנדרשת וההליכים המשולבים בו – לעיתים ניתן לשלב השלמת שומן, ניתוח עפעפיים, הרמת גבות ועוד. הניתוח כולל חתך בצד הפנים, אשר קרוב לקו השיער. לרוב, החתך מתחיל באזור הרקות, יורד לאיזור האוזן בקדמתה עד לתנוך האוזן, ולאחר מכן ממשיך לעבר קו השיער. בניתוחים אשר מתמקדים באזור הצוואר, החתך יהיה בדרך כלל באזור הסנטר. לאחר הידוק הרקמות מחדש, מניחים את עור הפנים חזרה, מותחים אותו מעט ומסירים את העור העודף.  

למי מתאימה מתיחת פנים? 

גם גברים וגם נשים יכולים לבחור לבצע ניתוח מתיחת פנים, וההליך מתאים לרוב למטופלים אשר עברו את גיל ה-50. עד אז, ניתן בדרך כלל להסתפק בפתרונות אלטרנטיביים שאינם מצריכים הליך ניתוחי, כמו מילוי, הזרקות בוטוקס או מתיחה באמצעות חוטים. אולם, לאחר גיל ה-50 הזדקנות עור מובילה לצניחת עור הפנים והשומן שמתחתיו בצורה שמצריכה טיפול משמעותי יותר. 

מהם הסיכונים? 

מתיחת פנים היא הליך כירורגי כאמור, וככזו, באופן טבעי היא טומנת בחובה מספר סיכונים אשר יש צורך להיות מודעים להם: 

 • דימומים באזור הניתוח – דימומים הם תגובה טבעית של הגוף להליך, ולרוב לאחר הניתוח יחוברו נקזים אשר דרכם יעבור הדימום בצורה טבעית. לעיתים רחוקות הדימומים מגיעים למצב שדורש טיפול נרחב יותר, ובדרך כלל אינם מהווים בעיה לאחר הניתוח. 
 • זיהומים – זיהומים הינם דבר יחסית נדיר לאחר הניתוח, אולם קיימים כחלק מהסיכונים האפשריים כמו בכל ניתוח. 
 • חוסר תחושה – מתקיים בדרך כלל אצל רוב המנותחים, אך לרוב אינו משמעותי ומתקיים לזמן קצר. התחושה הטבעית חוזרת לאחר מספר שבועות או חודשים. חוסר תחושה קבועה או שיתוק עצבי הינם נדירים מאוד. 
 • צלקות – כאמור, החתך מתבצע באיזורים פחות נראים לעין אשר מוסווים על ידי המבנה הטבעי של הפנים. אולם, לעיתים רחוקות מטופלים יכולים לפתח הצטלקות עבה ובולטת יותר. בהצטלקות כזו ניתן לטפל על ידי הזרקת סטרואידים או שימוש בחבישות לחץ. 

אצל מי אפשר לעשות מתיחת פנים? 

מתיחת פנים מתבצעת על ידי רופא כירורג לפי בחירת המטופל. מומלץ לבחור מנתח  אשר מתמחה בתחום הפנים, בעל ניסיון וכשרון בעיצוב וביצוע ההליך.

כאשר בוחרים לבצע מתיחת פנים, חשוב להיות מודעים ליתרונות ולחסרונות הקיימים בהליך. 

להליך מספר יתרונות: 

 • משווה מראה צעיר בצורה הטובה ביותר ביחס לטיפולים האלטרנטיביים. 
 • אינו משאיר צלקות בולטות 
 • החלמה אשר נחשבת קלה – אורכת כשבוע עד חודש ימים. 
 • תוצאות אשר מחזיקות לאורך זמן – המראה האסתטי והחלק לאחר הניתוח מחזיק למשך זמן ארוך מאוד, שיכול להגיע עד לכ-15 שנים. 

 

מלבד היתרונות המובנים מאליהם, חשוב להיות מודעים לחסרונות הקיימים

 • מחיר – מחיר ההליך הינו כמה אלפי שקלים, ולרוב נע בין 3000 ל-7000 שקלים. 
 • התוצאה אינה מיידית – לאחר הניתוח לעיתים נוצרות בצקות באזור הפנים אשר עוברות לאחר זמן מה. את התוצאות הסופיות של ההליך ניתן לראות לרוב לאחר מספר חודשים.
 • משך הניתוח – הניתוח אורך לרוב בין שעתיים לארבע שעות.  
 • סיבוכים אפשריים – ככל הליך כירורגי, גם למתיחת פנים סיכונים אפשריים אשר נובעים מהיותו ניתוח בהרדמה. אולם, רוב הסיכונים הינם נדירים. 

מלאו פרטים ונחזור אליכם

דילוג לתוכן