מתיחת צוואר

כל מה שרציתם לדעת על מתיחת צוואר

הגיל עושה את שלו, ועם הזמן גילתם וגילתן שהצוואר שלכם הוא כבר לא כשהיה. העור נפל ונוצר כמו מראה של "סנטר כפול" ונפול, המסתיר את המעבר הטבעי והיפה בין הראש לצוואר. דבר זה קורה ללא מעט מבוגרים ומבוגרות החל מגילאי 40-50. ישנה דרך פשוטה להתמודדות עם הבעיה והיא ניתוח הרמת צוואר.

מה זה בכלל מתיחת צוואר?

מטרת הניתוח למתיחת הצוואר היא למתוח את עור הצוואר ואת הרקמות התת-עוריות. בדרך כלל ניתוח זה מתבצע יחד עם ניתוח כללי למתיחת פנים, אך לא בהכרח, ניתן לבצעו לבד. הניתוח הינו הליך רפואי קוסמטי שמתבצע אך ורק על ידי מנתח פלסטי מומחה, עדיף רופא פלסטי שמתמחה באזור הפנים ובמתיחתם.

לפני הניתוח

לפני הניתוח ישנם מפגשי היכרות עם הרופא המטפל, תיאום ציפיות ובדיקה כוללת כי עור הפנים שלכם מתאים לעבור הליך שכזה. במידה ואתם מעשנים, יש צורך להפסיק לעשן כשמונה שבועות לפני הניתוח.

מהלך הניתוח

במידה והניתוח לא מתבצע עם מתיחת פנים כוללת, אלא רק מתיחת צוואר, נעשים שני חתכים קטנים באזור הצוואר. דרך חתכים אלו העור מופשל, השומן העודף נשאב ומהדקים את השרירים באזור הצוואר, לבסוף מותחים את העור עד מתחת קו הלסת.

לאחר הניתוח 

לאחר הניתוח הראשוני יש צורך בזמן התאוששות של כמה שעות עד שתחלוף ההרדמה. לאחר מכן המטופלים קובעים מפגשי ביקרות שתפקידם לוודא שהניתוח עבר בצורה טובה וחלקה והשיג את התוצאות הראויות. את התוצאה הסופית אתם צפויים לראות לאחר כארבעה חודשים, לאחר שכל הבצקות, שטפי הדם והצלקות נעלמות.

במהלך ההתאוששות הראשונית אפשר לצרוך משככי כאבים כמו אדוויל, אקמול ונורופן (בהתייעצות עם הרופא ומטפל ורק אם לא קיימות אלרגיות). לאחר הניתוח אסור לרחוץ את המקום במים במשך כ-24 שעות ובאופן כללי יש להימנע ממגע באזור המנותח. במהלך השבועות הראשונים לאחר הניתוח, אין לבצע פעילות גופנית מאומצת, ובפרט אין להרים משקלים כבדים. בכל מקרה בו אתם חשים כאב הפסיקו את הפעילות שאתם עושים וגשו לקבל ייעוץ רפואי. 

למי מתאים ניתוח מתיחת צוואר

מתיחת הצוואר מתאימה לגברים ונשים כאחד. הטיפול מתאים לאנשים בעלי עודפי שומנים בצוואר, וכן אנשים עם קמטים רבים, קמטוטים, קטמי שמש ופיגמנטציה. בנוסף, הטיפול מתאים למטופלים שסובלים מצניחה של העור וטשטוש קו הלסת. הניתוח לא מתאים למעשנים פעילים ולאנשים הסובלים מלחץ דם לא מאוזן.

יתרונות בולטים

  • שיפור מראה – הפנים הינם השער לפנים שלנו, כרטיס הביקור שלנו. כל אחד רוצה את כרטיס הביקור הטוב ביותר. ניתוח מוצלח שימתח את הצוואר בצורה טובה וטבעית ישפר את המראה, ויתן תחושה טובה וביטחון עצמי למטופל.
  • עמידות לאורך זמן – ניתוח טוב יחזיק מעמד לאורך שנים וישאיר את הצוואר מורם ללא צורך בניתוחים נוספים במהלך השנים.
  • מינימום צלקות – הניתוח מתבצע בשיטה חדשנית שכמעט אינה כוללת חתכים חיצוניים, וגם הם, בעזרת טיפול ראוי, עתידים להעלם עם הזמן עד שכמעט לא יישארו צלקות.

חסרונות

  • תופעות לוואי – כמו בכל הליך קוסמטי כירורגי, עלולות להיות גם בהליך זה תופעות לוואי כמו דימום מוגבר, פגיעה בעצב מרכזי בפנים וזיהום כתוצאה מסיבוך (תופעת לוואי נדירה).
  • הרדמה – לרוב, הניתוח נעשה בהרדמה כללית ולכן כולל את כלל הסיכונים שהרדמה מלאה עלולה ליצור.

עלויות

עלות ניתוח מתיחת צוואר משתנה ותלויה בפרמטרים שונים כמו מי הרופא המנתח או האם הניתוח כולל רק מתיחת צוואר או גם מתיחת פנים . העלות נעה בין 18,000 ₪ ל-50,000 ₪. מדובר בסכום לא קטן, אך מכיוון וזהו הליך חד פעמי שמחזיק לאורך שנים מדובר בהשקעה משתלמת.

לסיכום, ניתוח מתיחת צוואר הוא ניתוח מוכר שמשפר את חיי היום יום של הבוחרים לעבור ניתוח זה. הסיכונים של הניתוח מועטים, והתוצאות שלו שוות בהחלט. נכון, עלותו של הניתוח לא זולה, אך הטיפול מחזיק לאורך שנים ללא צורך בניתוחים חוזרים.

רוצים לבצע ניתוח מתיחת צוואר? הגעתם למקום הנכון! אצלנו תמצאו את מיטב הרופאים ואת הייעוץ הטוב ביותר שיעזור לכם להגיע להחלטה נכונה בנוגע להליך המתאים לכם. צרו עמנו קשר, קבלו את כל המידע ותדעו שעור הפנים והצוואר שלכם בידיים טובות.

מלאו פרטים ונחזור אליכם

דילוג לתוכן