עיצוב ירכיים

עיצוב ירכיים

ירכיים הם אחד האיברים בגוף הנוטים לאגירת שומן באופן תמידי. במקרה בו אדם עובר תהליך דרסטי של ירידה במשקל, פעמים רבות מעבר לשינויי הצורה של הגוף יתרחש גם שינוי במעטפת שלו ובצורתו. אחוזים ניכרים מהאוכלוסייה חווים חוסר שביעות רצון בעקבות הצורה המתקבלת באיבר זה. חוסר שביעות רצון זה מושפע רבות מעצם העובדה כי שינוי כזה הוא שינוי שקשה להסתיר -גם בגדים עליונים לרוב מקבלים את צורת הירכיים וכך המראה חשוף לעיני כל וגורם לרבים להרגיש לא שלמים עם גופם. אחד הפתרונות המודרניים לעניין זה הוא עיצוב ירכיים בהליך כירורגי.

מהו ניתוח לעיצוב ירכיים?

ההליך הכירורגי כולל הסרת רקמות עור וכך הסרת שומן עודף. לא בהכרח יכלול את שני הפרמטרים שצוינו – כתלות בתוכנית הטיפול, בתוצאה הקוסמטית הרצויה וכן במה שמאפשר המצב הרפואי. הניתוח יכלול שאיבת שומן ועיצוב מחדש של רקמת העור הקיימת. הוא מתרחש בהרדמה מלאה ואורך בדרך כלל בין שעה לשלוש שעות. בדרך כלל ההתאוששות מהניתוח כוללת אשפוז ללילה וכן השארת נקזים בגוף על מנת למנוע נפיחות. בנוסף, ההחלמה כוללת לבישת מכנס אלסטי למשך תקופה מסוימת לאחר הניתוח.

למי מיועד הניתוח?

ניתוח לעיצוב ירכיים בפרט מיועד לאנשים שעברו ירידה דרסטית במשקלם וכתוצאה מכך נותרו עם עודפי עור ושומן באזור הירכיים. מדובר בעיקר באנשים בהם עודף זה קיים בירכיים הפנימיות. בנוסף, מיועד לאנשים הסובלים מחוסר סימטריה בתצורת הירכיים ורוצים לשנות את הפער בעזרת ההליך המדובר.

למי הניתוח אינו מיועד?

ההליך לעיצוב ירכיים אינו מיועד לאנשים בעלי משקל גוף לא יציב. שינויים תדירים במשקל הגוף, למשל בעקבות ניתוח בריאטרי (ניתוח קיצור קיבה) ודומיו. אנשים כאלו הם אנשים שכלפיהם ההמלצה היא להמתין עד להתייצבות משקל הגוף לפני הכניסה את התהליך. כמו כן, הניתוח אינו מומלץ לאנשים הסובלים מיתר לחץ דם או מחלות שונות העלולות להשפיע על יכולת גופן להתמודד עם הניתוח.

יתרונות ההליך הכירורגי:

  • יתרון אסתטי – עיצוב הירכיים יביא למצב בו הירכיים נראות סימטריות וחטובות יותר. הפחתה עד מניעה של קמטים בעור, קפלים ערב שיירי עור עודף ועודפי שומן – כל אלו יובליו למראה אסתטי ונקי של הירכיים.
  • יתרון מנטלי דימוי הגוף ורמת הבטחון העצמי של רבים מאיתנו נעוצה ביכולת שלנו לאהוב את גופנו. תווי גוף שונים מאפיינים כל אחד ואחת מאיתנו, וברגע בו איבר כלשהוא נתפס כפחות מושך או פחות אהוב – קשה מאוד להפטר מתחושת המבוכה וחוסר הבטחון. שיפור של איבר כמו ירכיים, הבולט ונראה לעין ברוב המצבים בהם אנו נתקלים ביום יום, עשוי לסייע מאוד בתחושות אלו ולשפר את הדימוי העצמי של המטופל.
  • החלמה והתאוששות – לאחר הניתוח בדרך כלל נדרש אשפוז קצר (לילה אחד בבית החולים) ולאחר כשבועיים עד מספר שבועות של לבישת מכנסיים אלסטיים ותחושת אי נוחות. לאחר תקופה קצרה זו בלבד תוכלו לחזור לשגרת חייכם המלאה, עם גוף כמו שדמיינתם. בנוסף, מטופלים רבים מדווחים כי לא חשו ברמות חריגות של כאב במהלך או לאחר הניתוח.

חסרונות:

  • סיכונים – כמו בכל הליך כירורגי, קיימים בניתוח לעיצוב ירכיים סיכונים מסוימים. כשמתקבלת ההחלטה לנקוט בצעד זה, חשוב להכיר את מכלול השיקולים לפני כן. הסיכונים כוללים דימום יתר, זיהום (נדיר מאוד), הצטלקות מוגזמת של האזור וכיוצא באלו.
  • אחרי הניתוח – הניתוח משאיר אחריו צלקות כתלות בגודל הניתוח במורכבות ההליך. הצלקות מתבהרות עם הזמן אך לא נעלמות לחלוטין.

לסיכום, כמה מילים עלינו – 

בכל דרך בה תבחרו, על ההחלטה לעבור ניתוח להיות מלווה בייעוץ כירורגי ובפיקוח רפואי לטובת התאמת הטיפול אל גוף המטופל ואל הצרכים השונים המאפיינים אותו. חשוב לבצע את הניתוח במקום בו אתם סומכים על הצוות המטפל בכם ועל הסמכתו. הניתוח נחשב יחסית מאוד בטוח, אך ככל שהצוות המבצע מיומן יותר וכשיר לבצע את תפקידו – כך משתפרים פלאים הסיכויים לתוצאות מיטביות של ההליך. אצלנו בחברה אנו מתגאים ביכולתנו לספק שירות אדיב ויעיל, לצד אנשי מקצוע מהשורה הראשונה שילוו אתכם באופן אישי לאורך התהליך ויסייעו לכם בקבלת ההחלטות. שנות הנסיון העומדות מאחורי הצוות הרפואי שלנו יבטיחו לכם זאת. חשוב שתרגישו בטוחים ורגועים לאורך התקופה, ואנו כאן על מנת לאפשר את זה.

מלאו פרטים ונחזור אליכם

דילוג לתוכן