שאיבת שומן

כל מה שצריך לדעת על טיפול שאיבת שומן

 

כולנו רוצים להיראות טוב, ואידיאל היופי שמתבסס בשנים האחרונות רק מעצים את התופעה. יש לא מעט דרכים לשפר את נראות הגוף, והמומלצת ביניהן היא שמירה על אורח חיים בריא שכולל פעילות גופנית ותזונה סדירה. ואולם, לקוחות רבים פונים לטיפולים רפואיים וקוסמטיים רבים כדי לשפר את תחושתם בקשר לגופם, ולא מסתפקים רק באורח החיים הסביר.

שאיבת שומן הוא הליך רפואי בו מוציאים רקמות שומן עודפות מאזור מסוים בגוף אל מחוצה לו, דרך צינורית דק, כך שהפולשנות מינימלית ככל הניתן. יש לא מעט סוגים של הליכים שניתן לבצע לטובת שאיבת שומן, ובשנים האחרונות מדובר בטיפול פופולרי ביותר.

הפופולריות של ההליך הולכת וגוברת, ובארה"ב מדובר בניתוח השני במידת הפופולריות שלו. הפופולריות גדלה משום שהתוצאות משביעות רצון, ואחוזי ההצלחה של התהליך גבוהים מאי פעם.

והטכנולוגיה החדישה שהולכת ומתפתחת מאפשרת שאיבת שומן עם מינימום אפשרי של תופעות לוואי, כך שהשמועות הולכות ומתפשטות ויותר ויותר לקוחות בוחרים בהליך זה.

מה בעצם קורה בניתוח שאיבת שומן?

תחילה, המטופל בעמידה, ונערך שרטוט על שטח הגוף ממנו ישאב השומן העודף. בהמשך המטופל עובר לשכיבה ולאחר הרדמת האזור תוחדר צינורית דקה לחתכים שנעשו בעור, דרכה שואבים את השומן לכלי איסוף.

הניתוח עורך לרוב בין שעה לשעתיים. 

תופעות לוואי וחזרה צפויה לשגרה

ברוב המקרים, המטופל מורשה לחזור לביתו ממש ביום הניתוח ולא נדרש להישארות, אשפוז או השגחה. ואולם, הימים הראשונים שלאחר הניתוח יכולים להתאפיין בכאבים מקומיים, נפיחות ובצקתיות וסימנים כחולים.

לרוב הכאבים מטופלים באמצעות משככי כאבים מסוגים שונים, אך מטופלים שונים מעידים על תחושת נפיחות שנשארת עימם גם כמה חודשים לאחר הניתוח. כמובן שאם מופיעים תסמינים חריגים כמו חום, אדמומיות רבה, דימומים, חולשה קשה או קוצר נשימה יש לפנות לרופא בהקדם.

באשר לחזרה לשגרה, רוב המטופלים יכולים לחזור לשגרה כשבוע לאחר הניתוח, תוך המשך חבישת האיזור. אסור לעסוק בספורט או פעילות גופנית מאומצת מספר שבועות לאחר הניתוח.

סיכונים אפשריים בניתוח

כאמור, מדובר בניתוח בעלי אחוזי הצלחה גבוהים. ואולם, כמו בכל הליך רפואי, יש חשש לסיכונים, ביניהם פגיעה במאזן הנוזלים בגוף המטופל, ירידה בהמוגלובין, תסחיף ריאתי וסיכונים שונים הקשורים להרדמה. הרופא המטפל יסביר למטופל את כלל הסיבוכים טרם ההליך, וכן מה בדיוק על המטופל לעשות כדי לנסות ולהימנע מסיבוכים אפשריים.

למי מתאים טיפול לשאיבת שומן?

  • מטופלים בעלי אחוזי שומן נמוכים יחסית, המעוניינים בשאיבתו מאזורים בעייתיים
  • מטופלים המבקשים להזריק שומן לאזור אחר בגופם
  • מטופלים המבקשים לעצב את גופם

מומלץ לפנות לרופא המטפל ולהתייעץ איתו לגבי האפשרות להליך. בהתאם להיסטוריה הרפואית, הגיל והמצב הרופא יוכל להמליץ לכם על ההליך הנכון לכם.

למי אינו מתאים טיפול בשאיבת שומן?

  • מטופלים בעלי עודף משקל 
  • מטופלים שלא יראו נכונות או מתכננים לשוב לאורח חיים לא בריא

כמובן שמומלץ להתייעץ עם הרופא המטפל, לעדכן בתחושותיכם ובמטרותיכם – ויחד תנסו להבין איזה הליך מתאים לכם, אם בכלל. כל מטופל הוא שונה.

האם הטיפול עובד?

בפשטות, כן. רוב רובם של המטופלים אשר נשמעים להוראות שלאחר הניתוח מרוצים מהתוצאות, וניתן לראות זאת בדמות תמונות לפני-אחרי של מטופלים שעברו את ההליך. ניתן לראות מטופלים מרוצים משאיבות שומן באזורים שונים בגופם: לחיים, סנטר, גב, מותניים ועוד.

מה מחיר הטיפול?

המחיר להליך הרפואי משתנה בהתאם לסוג הטיפול, לאזור הרלוונטי בגוף ולצרכי המטופל והמרפאה. ואולם המחיר הממוצע לניתוח שאיבת שומן בישראל הוא בין 15,000 ל50,000 ₪, בהתאם למספר האזורים, למשך ולהיקף הטיפולים. 

הליך שאיבת שומן – שר מדיקל סנטר – מקצועיות ללא פשרות

אצלנו בשר מדיקל סנטר תוכלו להגשים את משאלותיכם, לשפר את הדימוי העצמי ולהיפטר מהמאפיינים שמפריעים לכם וקשה לכם לטפל בהם לבד. 

  • מדוע לבחור בשר מדיקל סנטר להליך שאיבת שומן?
  • רופאים ובעלי מקצוע מיומנים 
  • מחירים הוגנים ללקוחותינו
  • שירות לקוחות אמין, מהיר ואדיב

מעוניינים בניתוח או טיפול שאיבת שומן? שר מדיקל סנטר הבחירה הנכונה עבורכם. אנו מציעים סדרת טיפולים שונים לטיפול בשאיבת שומן – ואיננו מתפשרים על המקצועיות והאיכות בטיפול הרפואי שיינתן. צרו קשר עוד היום להתייעצות עם צוות המכון, והתאמת הטיפול הנכון ביותר עבורכם.

מלאו פרטים ונחזור אליכם

דילוג לתוכן